Akce pořádané SMS v roce 2015

V pátek 6. března 2015 odstartoval další ročník Maratonu s RS

Do sportovně dobročinné akce se od pátku do soboty zapojilo na 700 lidí.

Jednotlivé týmy začnou cvičit v Sokolovně Průhonice v 17 hodin a skončí v sobotu odpoledne. K  Průhonicím se postupně, vždy na několik hodin připojí lidé z celé České republiky, ale také zahraniční týmy. Tradičně tuto akci podpoří několik známých osobností včetně Jana Čenského, Radima Fialy, Ivany Jirešové a Terezy Brodské.

Odkaz na stránky o RS a jak takový kruhový trénink vypadá naleznete na stránkách RS Kompas: http://www.rskompas.cz/rskompasplus/mars, který přináší pacientům nemocným roztroušenou sklerózou informace o tom, jak aktivně žít kvalitní život i s touto nemocí.

Všichni nadšenci jsou srdečně zváni.

Tým SMS bude cvičit v sobotu po obědě (13-14hod.) :)

Praha, 4. - 7.3.2015  - Konference Léčebné konopí a kanabinoidy, Politika, věda a medicínská praxe pozvánka.  Zájemci pište nebo volejte na info@spolek-kopac.cz, tel 723673573. Registrace je nutná!

Průhonice, 6.- 7.3.2015 -24 hodinový  Maraton s roztroušenou sklerozou

Hezký den všem,

zase po roce se na Vás všechny obracím ohledně 24h Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS), jehož 4. ročník se uskuteční 6.-7.března 2015 v Sokolovně Průhonice (http://www.sokolovnapruhonice.cz/).

Pro ty z Vás, kteří o našem Maratonu ještě neví, posílám několik základních informací o této akci:

Myšlenka na uspořádání této jedinečné akce vznikla od samotných pacientů s RS, kteří do našeho RS centra na Karlově nám. v Praze dochází na cvičení. Ti si uvědomili, že péče o sebe samé je velice důležitá, a rozhodli se, že by bylo třeba rozšířit mezi pacienty, ale i veřejnost, jak je rehabilitace v rámci komplexní péče o pacienty důležitá.

Tuto akci pořádáme pod záštitou NF Impuls.

Akce probíhá tak, že se po celých 24hodin střídají po hodině týmy složené z pacientů, lékařů, sester, fyzioterapeutů, rodinných příslušníků, přátel či VIP osobností ve cvičení kruhového tréninku, který je velmi vhodný pro pacienty s RS.

V loňském roce se nám podařilo propojit velkou část naší republiky a cvičili jsme společně s dalšími 10 regiony.

Stejně jako minulý rok bychom rádi jednotlivá cvičební místa propojili pomocí webových kamer, abychom viděli, co se odehrává v ostatních místech. Letos se také pokusíme poprvé propojit do zahraničí, konkrétně do Melbourne:-)

Pokud máte zájem se zapojit, dejte mi, prosím, vědět, kolik by Vás bylo (samozřejmě můžete přijít sami, nebo s kamarády či rodinnými příslušníky...), jaká hodina by Vám nejvíce vyhovovala (pokusím se to naplánovat tak, aby to co nejvíce vyhovovalo všem) a kolik hodin případně chcete cvičit.

Na místě je možné i přespat na karimatce a ve spacakách.

Vstupné na MARS je DMS či hotovost ve výši 30kč. Tyto prostředky budou použity na vybavení rhb.

Doprava na místo cvičení bude zajištěna.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat mailem či telefonicky.

Další informace najdete na  https://www.facebook.com/MaratonCviceniRoztrousenaSkleroza?fref=ts, kde uvidíte průběh loňského ročníku i další odkazy, kde všude zpráva o MARSu proběhla. V příloze pak prezentace z minulých ročníků.

Předem moc děkuji za pozornost a těším se na všechny přihlášky.

S přáním hezkého dne i celého nového roku,

Lucie Suchá

p.s.: Prosím o šíření této akce i mezi další pacienty a známé:-)

Mgr. Lucie Suchá