Objednejte si  •   Aktuální novinky

Snahou Občanského sdružení SMS je přátelská atmosféra. Stačí k tomu jen velmi málo - chovat se slušně a ohleduplně vůči ostatním přispěvatelům.

Pravidla přispívání do diskusí fóra Občanského sdružení SMS

Tato pravidla přispívání do diskuse stanovuje provozovatel internetového diskusního fóra Občanského sdružení SMS, který zodpovídá dle zákona č. 480/2004 Sb. § 5 za obsah. Tato pravidla jsou závazná pro všechny diskutující, a úkolem moderátorů je dbát na dodržování těchto pravidel:


1. Pouze slušné a konstruktivní příspěvky

a) Ve fórech prosím nenapadejte ostatní diskutující. Na ereska forum je cílem přátelská atmosféra, ostatní přispěvatelé nejsou na jakékoli osobní útoky zvědaví. Veškeré osobní spory, prosím, řešte mimo veřejné diskuse (icq, email, případně osobně).
b) Fórum není chat. Nemáte-li k příspěvku konstruktivní odpověď, prosím neodpovídejte. Uvědomte si, že příspěvky si přečte i několik tisíc uživatelů. Před odesláním se tedy, prosím, zamyslete, zda váš příspěvek má nějakou "přidanou hodnotu", tj může být pro ostatní nějak přínosný.
c) Nevkládejte také do diskuse cizí e-maily, telefonní čísla, adresy, případně jakékoli jiné osobní údaje bez souhlasu těch, kterým patří. Tyto příspěvky budeme mazat. 


2. Držte se tématu

a) Je ve vašem zájmu vybrat správnou diskusi pro zadání svého příspěvku. Nesprávně umístěné příspěvky budou přesunuty tam, kam patří.
b) Používejte výstižné názvy témat. Názvy jako "prosím poraďte", "všichni sem" nebo "Ach jó!" jsou špatně zvolené. Buďte konkrétnější a výstižnější, např. "Prosím poraďte s Medrolem".


3. Zákaz propagace

a) Fórum není místo pro bezplatnou reklamu. Navštěvované diskuse jsou pochopitelně lákadlem pro řadu firem. Příspěvky s komerčním podtextem v tématech od firem či obchodníků budou odstraněny nebo redukovány.


4. Dodržujte platné zákony

a) Příspěvky porušující zákony ČR (např. rasová diskriminace atd.) budou vymazány. Údaje o pisateli navíc mohou být v případě vyžádání předány orgánům činným v trestním řízení.
b) Vyhněte se v našem diskusím fóru možným pomluvám. Všechny texty, fotografie a odkazy, které nejsou právnicky a úředně podložené jako přímá fakta budou odstraněny. Není v silách administrátorů diskuzního fóra Občanského sdružení SMS, aby každý případ prověřovali. Pokud máte pochybnosti, že někdo porušuje zákony ČR a podniká "neférovým způsobem", obraťte se, prosím, na orgány činné v trestním řízení, Českou  obchodní inspekci (ČOI), nebo na média (tisk, televize). Právně a úředně doložené výsledky pak rádi na našem serveru zveřejníme.

Zde vypisujeme důležitý paragraf z "trestního zákona" č. 140/1961 Sb. Příspěvky, které tento paragraf porušují, budeme bez upozornění mazat. Děkujeme za pochopení.


§ 206 Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.
(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným obdobně účinným způsobem.Děkujeme, že používáte naše fórum.

 
 Klubsms.cz | Roztroušená skleróza