Cíle sdružení mladých sklerotiků

Když mladému člověku (nejčastěji ve věku 20-40 let) oznámí diagnózu roztroušená skleróza  (RS, sclerosis multiplex), dozví se, že má chronickou a dosud nevyléčitelnou chorobu, která ničí jeho vlastní nervovou tkáň. Podle toho, která část a v jaké míře je postižena, má pacient různé problémy – někdo s udržením rovnováhy nebo chůzí, jiný s jemnou motorikou nebo citlivostí končetin, další třeba vidí rozmazaně a někdo může i dočasně oslepnout apod. Většinou se stav po léčbě více či méně vrátí do původního stavu, ale postižení může i narůstat.

Není snadné se s tím vyrovnat, když máte život teprve před sebou. Zhroutí se vám osobní i profesní plány, změní se žebříček hodnot a priorit. Ale právě v tom je šance a výzva, kterou chceme přijmout.

Cíle SMS

• usnadnit nově diagnostikovaným vyrovnat se s chronickou nemocí a motivovat je k aktivnímu přístupu
  • poskytovat přístup k ověřeným informacím o RS, a provozováním internetového fóra umožnit sdílení individuálních zkušeností a praktických rad
  • pořádat různé akce se sportovním, kulturním a společenským programem, a zapojit tak všechny aktivní pacienty do zlepšování kvality života s RS