Cvičení a roztroušená skleróza

Sdružení mladých sklerotiků připravilo unikátní DVD a publikaci s cvičením vhodným pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Díky partě nadšenců, kteří obětovali svůj čas natáčení DVD a také díky podpoře společnosti Bayer Schering Pharma spatřila světlo světa unikátní pomůcka, na které předvádějí jednotlivé cviky sami pacienti s RS. Obrovsky nám při tom pomohli fyzioterapeuti, kteří se nám věnují v Rekondičním centru v Praze. Pokud si chcete zdokonalovat svou kondici a udržovat se fit jednoduchými cviky, ale nemáte možnost chodit cvičit někam, kde se vám budou věnovat skuteční odborníci, je toto DVD, jehož nedílnou součástí je i zmíněná publikace, určeno právě vám.
DVD spolu s brožurou, která podrobně popisuje jednotlivé cviky, můžete získat za příspěvek pro Sdružení mladých sklerotiků, který činí 100 Kč.

V případě zájmu o DVD s brožurou pište na adresu: alena.63@seznam.cz, a kromě adresy svého bydliště v něm uveďte i výši příspěvku, který chcete SMS poskytnout. Obratem vám pošleme DVD s brožurou na dobírku.

A nezapomeňte: i naši cvičenci mají stejné obtíže jako mnoho lidí s touto diagnózou. Také oni trpí depresemi, mají spasmy, závratě, šedý i zelený zákal, osteoporózu, inkontinenci, hyperaktivní močový měchýř, bývají velmi unavení, tuhnou jim končetiny, atd. Ale pravidelně cvičit alespoň některé z předložených cviků mohou opravdu všichni. Zkuste to také!

Sdružení mladých sklerotiků www.klubsms.cz

P.S. Můžete se podívat i na krátkou video-ukázku (omlouváme se za kvalitu obrazu, na DVD je obraz samozřejmě nedoformovaný).

Vyzkoušejte si i Trénink mozku.

A pokud máte chuť pustit se do jógy, doporučujeme oblíbený Pozdrav slunci: http://www.pozitivni-noviny.cz/440.html . Pro ty, kdo umí dobře anglicky, jsou určené ukázky z DVD, které v Dallasu připravil renomovaný cvičitel jógy Baron Baptiste speciálně pro pacienty s RS (Pozdrav slunci tam uvidíte provádět v reálu) : http://www.mymsyoga.com/yoga/en_US/msyoga/home/my-ms-yoga/practice.xml (první proklik View je vysvětlením přínosu jógy pro RS, další tři prokliky jsou ukázky jednotlivých cviků z DVD, a poslední proklik je výklad profesora neurologie Elliota Frohmana z Dallasu o současné léčbě RS.

Jóga v Praze

Kondiční cvičení v Praze

Cvičební programy v tělocvičně v budově Neurologické kliniky ve Viničné ulici v Praze 2 a DMS Sam isobě